• Turistický krúžok

     • Do galérie Turistický krúžok boli pridané fotografie.

      Turistická vychádzka okolím Šuňavy cez Zadné lúky

      Vychádzku jesennou krajinou sme spojili so zberom liečivých šípok. Jesenné plody a  farebné listy deti využili  pri výzdobe triedy. Z vychádzky  si doniesli domov  aj kamene s otlačkami  skamenelých morských živočíchov.

       

     • Medzinárodný deň školských knižníc.

     • PREDŠKOLÁCI ZO SLNIEČKOVEJ TRIEDY  SI V ŠTVRTÝ OKTÓBROVÝ PONDELOK (28. 10. 2019) PRIPOMENULI  MEDZINÁRODNÝ DEŇ  ŠKOLSKÝCH  KNIŽNÍC  NÁVŠTEVOU ŠKOLSKEJ KNIŽNICE V NAŠEJ ZÁKLADNEJ ŠKOLE.
       
     • Halové majstrovstvá SR mladých hasičov Svit 2019

     • Do galérie Halové majstrovstvá SR mladých hasičov Svit 2019 boli pridané fotografie.

      V sobotu 26.10. 2019 sa vo Svite konal 6. ročník oficiálnych halových majstrovstiev SR kolektívov mladých hasičov a 27. ročník neoficiálnych halových majstrovstiev SR kolektívov mladých hasičov o " Putovný pohár prezidenta DPO SR ". Predstavilo sa 9 kolektívov DHZ ZŠ Šuňava(4 v kategórii chlapcov a 5 v kategórii dievčat), ktoré dosiahli nasledovné umiestnenie:

      Dievčatá: 35 kolektívov

      DHZ ZŠ Šuňava 1     2.miesto v zložení (Plavčanová  Bianka, Ďurišová Bianka, Diabelková Zita Štinčíková Magdaléna, Sedláková Veronika)

      DHZ ZŠ Šuňava 5     8.miesto (Fridmanová Marcela,  Fridmanová Magdaléna, Zaťurová Dominika, Pušková Anna, Mišianiková Martina)

      DHZ ZŠ Šuňava 2     12.miesto (Sarkizová Debora, Paračková   Vanesa, Štrbková Simona,

      Szczechowiczová Mária, Glajzová Zara)

      DHZ ZŠ Šuňava 6     13.miesto (Gazdová Lenka, Hurčalová Sofia, Cvanigová Barbara, Király Vivien,

      Martonová Veronika

      DHZ ZŠ Šuňava 7     19.miesto (Omastová Kristína, Martonová Barbara, Kollárova Tatiana, Fridmanová Ema ml., Pilátová Radka)

       

      Chlapci:   51 kolektívov

      DHZ ZŠ Šuňava 1     1.miesto v zložení (Dravecký Filip, Smolár Martin, Mišianik Adrián, Marton Michal, Fridman Marek)

      DHZ ZŠ Šuňava 2     12.miesto (Gazda Štefan, Dravecký Marcel, Skokan Adam, Muranský Damián, Cvaniga Martin)

      DHZ ZŠ Šuňava 3     16.miesto (Marton Marek, Mišianik Martin, Dunaj Marek, Pleteník Adrián,

      Marton Richard)

      DHZ ZŠ Šuňava 4     25.miesto (Cvaniga Pavol, Hurčala Šimon, Švajka Adam, Ľudvik Filip, Király Scharllot)

      Po skončení bola vyhodnotená aj dlhodobá súťaž Podtatranská olympiáda mladých hasičov pozostávajúca zo  14 súťaží.. V obidvoch kategóriách chlapcov i dievčat sa z celkového prvenstva tešil DHZ ZŠ Šuňava.

      Všetkým kolektívom srdečne gratulujeme k vzornej reprezentácii školy, zboru a obce.

     • Majstrovstvá SR v hasičskej stovke a veži

     • 20. októbra 2019 sa v areáli OR HaZZ Poprad uskutočnili 12. Majstrovstvá SR v hasičskej stovke a 6. Majstrovstvá SR v hasičskej veži. Tejto akcie sa zúčastnili aj chlapci z DHZ ZŠ Šuňava, ktorí sa určite nestratili a všetci prišli domov s medailou. V hasičskej veži sme mali zastúpenie v podobe Damiána MURANSKÉHO, ktorý v kategórii mladšieho dorastu obsadil tretie miesto. V hasičskej stovke súťažili štyria pretekári. Najbližšie k titulu Majstra Slovenska mal u mladších dorastencov Michal MARTON, ktorého od zlatej medaily delilo 0,08s. Za ním na treťom mieste sa podobne ako vo veži umiestnil Damián MURANSKÝ.  Najväčším a najpríjemnejším prekvapením bol určite zisk striebornej medaily Martinom SMOLÁROM v kategórii stredných dorastencov. Napriek tomu, že sa tejto disciplíne venuje len  od apríla tohto roku, postupne si vylepšil svoj osobný rekord na 18,66s a zanechal za sebou prakticky celý reprezentačný výber. Poslednú medailu – bronzovú, získal v kategórii starších dorastencov Jakub FRIDMAN. Srdečne blahoželáme.

     • Účelové cvičenia v prírode

     • Žiaci,

      oznamujem Vám, že v utorok,  15. októbra 2019 sa budú konať účelové cvičenia, ktoré budú zamerané na pohyb, orientáciu  a pobyt v prírode,  ako aj na jej  poznávanie a ochranu. Pre ich uskutočnenie vydávam tieto pokyny:

      1. všetci žiaci prídu do školy o 8,45 a zhromaždia sa na priestranstve pred vchodom do telocvične. Pre žiakov, ktorí nemajú kde tráviť ranný čas, bude budova školy otvorená od 7,00 hod.

      2. vzhľadom na to, že účelové cvičenia budú prebiehať v prírode, je potrebné vhodné športovo – turistické oblečenie a obuv, ako aj plášť do dažďa, alebo dáždnik. Odporúčame aj hygienické prostriedky na očistenie rúk pred jedlom – servítka, papierová utierka a podobne.

      3. odporúčam žiakom priniesť si malé občerstvenie /jedlo a pitie/

      4. na cvičenie neprinášajte žiadne športové náčinie, ako aj nebezpečné predmety /nože a pod./

      5. kto má doma kompas, buzolu,  alebo osobné GPS, môže ho na cvičenie priniesť

      6. predpokladané ukončenie cvičenia bude pre 1. stupeň cca 11:15 hod, pre 2. stupeň cca 12:00 hod.

      7. školská jedáleň a školský klub riadne pracuje

      8. tí žiaci, ktorí sú aktuálne oslobodení od TV, alebo sa nebudú môcť zúčastniť cvičení v teréne zo zdravotných dôvodov, absolvujú cvičenia v budove školy.

       

     • Usilovní prváci

     • Do galérie Usilovní prváci boli pridané fotografie.

      Písmenká sú pre nás hračka.Prvú hlásku a aj písmenká Aaá sme hravo zvládli. Na našom prvom krúžku. Nazbierali sme si šípky na čajík. Pozorovali sme lúčne koníky a chrobáčiky.

     • Svetový deň úsmevu

     • Do galérie Svetový deň úsmevu boli pridané fotografie.

      Pri príležitosti Svetového dňa úsmevu sa žiaci 4. ročníka stretli s predškolákmi v MŠ, aby si čítaním veselých rozprávok, vtipov a tvorením smajlíkov z rôzneho materiálu spríjemnili tento deň.

     • ŠKD na prechádzke v parku spojenej s pozorovaním prírody na jeseň.

     • Deti v parku pozorovali zmeny súvisiace s ročným obdobím – jeseňou. Pozorovali, ako sa stromy a kríky menia v tomto ročnom období.  
      Zbierali ich plody, ktoré  použijú na jesennú výzdobu triedy  ŠKD. Pobyt v parku si spríjemnili pohybovými hrami, hojdaním na hojdačkách a kolotoči.